Зайнятість населення за 9 місяців 2020 року

опубліковано 27 жовт. 2020 р., 01:16 УТСЗН ЛМР

Одним із пріоритетних завдань заходів щодо сприяння зайнятості населення є збереження існуючих та створення нових робочих місць.

Так, за 9 місяців 2020 року за даними Лозівського управління Головного управління ДПС Харківської області в Лозівській міській об'єднаній територіальній громаді було створено 462 нових робочих місця. На підприємствах, в установах та організаціях створено 219 нових робочих місць, за рахунок розвитку підприємницької діяльності – 243.

Для організації громадських та інших робіт тимчасового характеру Лозівським міськрайонним центром зайнятості на 2020 рік було укладено 3 договори, які протягом 9 місяців 2020 року забезпечили тимчасову зайнятість 432 безробітним мешканцям Лозівської міської ОТГ. З місцевого бюджету на зазначені цілі на 2020 рік виділено 1906,0 тис. грн., з них за звітний період цього року використано 1554,7 тис.грн..

 З метою посилення контролю за станом реалізації Програми зайнятості населення Харківської області на період до 2020 року на території Лозівської міської об'єднаної територіальної громади в лютому 2020 року було проведено засідання Координаційного Комітету сприяння зайнятості та професійної орієнтації населення на якому заслухали питання щодо виконання основних показників та заходів даної Програми за минулий рік.

Питання легалізації "тіньової" зайнятості також знаходиться під постійним контролем виконавчого комітету Лозівської міської ради.

Управління праці та соціального захисту населення міської ради здійснює організаційне забезпечення діяльності комісії з легалізації робочих місць, контролює виконання рішень комісії, організовує та координує роботу комісії в цілому. Протягом 9 місяців 2020 року проведено 3 засідання комісії з легалізації робочих місць, було запрошено 1 роботодавця.

Робота з виявлення та легалізації "тіньових" робочих місць здійснюється шляхом проведення обстежень суб’єктів господарювання з числа фізичних і юридичних осіб за місцем здійснення їх діяльності. З метою недопущення фактів «тіньової зайнятості» та сприяння створенню нових робочих місць управлінням у січні-лютому 2020 року проведено обстеження у складі робочої групи комісії з легалізації робочих місць 106 суб’єктів підприємницької діяльності Лозівської міської об'єднаної територіальної громади, виявлено 2 тіньових” робочих місця.

З березня по вересень цього року в зв'язку з запровадженням карантинних заходів щодо запобігання виникненню та поширенню короновірусної хвороби (COVID-19) припинено проведення обстежень та інформаційних відвідувань суб'єктів господарювання Лозівської міської об'єднаної територіальної громади. Наразі проводиться роз'яснювальна робота про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин в дистанційному режимі. Так, за цей час роз'яснювальною роботою було охоплено всього 20 підприємств із загальною чисельністю працюючих 127 чол.

Також, протягом січня - вересня 2020 року було проведено 5 семінарів, до участі в яких було залучено 25 роботодавців та найманих  працівників і 18 сеансів телефонного зв’язку «Гаряча лінія» з питань зайнятості населення та 5 семінарів і 18 сеансів телефонного зв’язку «Гаряча лінія» з питань додержання трудового законодавства.

Під час зустрічей, бесід, нарад та семінарів з роботодавцями постійно наголошується про необхідність дотримання вимог чинного законодавства в частині належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками.

Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради проводиться інформаційно-роз’яснювальна та організаційна робота з учасниками АТО Лозівської міської ОТГ щодо проходження ними професійного навчання за бюджетною програмою за напрямом соціальна та професійна адаптація. Сума коштів, виділених з Державного бюджету на проходження профнавчання даною категорією осіб у 2020 році, складає 57,2 тис.грн. Протягом 9 місяців 2020 року до управління з цього питання звернулося 8 учасників АТО. Всього станом на 01.10.2020 року на обліку в управлінні для організації професійної адаптації перебувають 24 учасники АТО Лозівської міської об'єднаної територіальної громади. На сьогоднішній день 4 осіб даної цільової групи пройшли профнавчання на базі Лозівської філії Харківського державного автомобільно-дорожнього коледжу, з яких 3 – за спеціальністю "водій автотранспортних засобів категорії "С" і 1 – за спеціальністю "водій автотранспортних засобів категорії "В", на загальну суму коштів 26225 грн. Наразі управлінням ведеться робота щодо укладання договору на навчання ще 4 учасників АТО за спеціальністю "водій автотранспортних засобів категорії "С".

Comments