Зайнятість населення за І квартал 2021 року

опубліковано 13 лип. 2021 р., 06:32 УТСЗН ЛМР

Рішенням IV сесії VIII скликання Харківської обласної ради від 11 березня 2021 року № 56-VIII затверджено Програму зайнятості населення Харківської області на період 2021-2023 років.

Одним із пріоритетних завдань заходів щодо сприяння зайнятості населення є збереження трудового потенціалу населення та підвищення якості та конкурентоспроможності робочої сили.

За даними Головного управління ДПС Харківської області в Лозівській міській територіальній громаді за 3 місяці 2021 року було створено 26 нових робочих місця за рахунок розвитку підприємницької діяльності.

Для організації громадських та інших робіт тимчасового характеру Лозівським міськрайонним центром зайнятості на 2021 рік укладено 3 договори. З місцевого бюджету на зазначені цілі на 2021 рік виділено 1128,2 тис. грн., з них протягом І кварталу 2021 року використано 14,0 тис.грн.

 З метою посилення контролю за станом реалізації Програми зайнятості населення Харківської області на період 2021-2023 років на території Лозівської міської територіальної громади в лютому 2021 року було проведено засідання Координаційного Комітету сприяння зайнятості та професійної орієнтації населення на якому заслухали питання щодо роботи даного Комітету на 2021 рік та виконання основних показників та заходів Програми за 2020 рік.

Питання легалізації "тіньової" зайнятості також знаходиться під постійним контролем виконавчого комітету Лозівської міської ради.

Управління праці та соціального захисту населення міської ради здійснює організаційне забезпечення діяльності комісії з легалізації робочих місць, контролює виконання рішень комісії, організовує та координує роботу комісії в цілому. Протягом І кварталу 2021 року було проведено 2 засідання даної комісії.

       Робота з виявлення та легалізації "тіньових" робочих місць здійснюється шляхом проведення обстежень суб’єктів господарювання з числа фізичних і юридичних осіб за місцем здійснення їх діяльності. З метою недопущення фактів «тіньової зайнятості» та сприяння створенню нових робочих місць управлінням за минулий період цього року було проведено обстеження у складі робочої групи комісії з легалізації робочих місць 3 суб’єктів підприємницької діяльності Лозівської міської територіальної громади, виявлено 2 тіньових” робочих місця.

        В зв'язку з запровадженням карантинних заходів щодо запобігання виникненню та поширенню короновірусної хвороби (COVID-19) наразі проводиться роз'яснювальна робота про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин в дистанційному режимі. Так, за цей час роз'яснювальною роботою було охоплено всього 7 субєктів господарювання із загальною чисельністю працюючих 30 чол.

          Також, протягом січня - березня 2021 року було проведено 6 сеансів телефонного зв’язку «Гаряча лінія» з питань зайнятості населення та 6 сеансів телефонного зв’язку «Гаряча лінія» з питань додержання трудового законодавства.

Під час зустрічей, бесід та в телефонному режимі з роботодавцями постійно наголошується про необхідність дотримання вимог чинного законодавства в частині належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками.

Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради проводиться інформаційно-роз’яснювальна та організаційна робота з учасниками АТО Лозівської міської територіальної громади щодо проходження ними професійного навчання за бюджетною програмою за напрямом соціальна та професійна адаптація. Сума коштів, виділених з Державного бюджету на проходження профнавчання даною категорією осіб у 2021 році, складає 65720 грн. Станом на 01.04.2021 року на обліку в управлінні для організації професійної адаптації перебувають 18 учасників АТО Лозівської міської територіальної громади. На сьогоднішній день проводиться робота щодо організації проходження профнавчання 2-х осіб даної цільової групи на базі Лозівської філії Харківського державного автомобільно-дорожнього коледжу за спеціальністю "водій автотранспортних засобів категорії "С".

 

Comments