Зайнятість населення за І півріччя 2020 року

опубліковано 14 лип. 2020 р., 01:37 УТСЗН ЛМР

Одним із пріоритетних завдань заходів щодо сприяння зайнятості населення є збереження існуючих та створення нових робочих місць.

Так, за І півріччя 2020 року за даними Лозівського управління Головного управління ДПС Харківської області в Лозівській міській об'єднаній територіальній громаді було створено 309 нових робочих місця. На підприємствах, в установах та організаціях створено 154 нових робочих місця, за рахунок розвитку підприємницької діяльності – 155.

Для організації громадських та інших робіт тимчасового характеру Лозівським міськрайонним центром зайнятості на 2020 рік було укладено 3 договори, які у І півріччі 2020 року забезпечили тимчасову зайнятість 430 мешканцям Лозівської міської ОТГ. З місцевого бюджету на зазначені цілі на 2020 рік виділено 1000,0 тис. грн., з них за звітний період цього року використано 824,2 тис.грн.

 З метою посилення контролю за станом реалізації Програми зайнятості населення Харківської області на період до 2020 року на території Лозівської міської об'єднаної територіальної громади в лютому 2020 року було проведено засідання Координаційного Комітету сприяння зайнятості та професійної орієнтації населення на якому заслухали питання щодо виконання основних показників та заходів даної Програми за минулий рік.

Питання легалізації "тіньової" зайнятості також знаходиться під постійним контролем виконавчого комітету Лозівської міської ради.

Управління праці та соціального захисту населення міської ради здійснює організаційне забезпечення діяльності комісії з легалізації робочих місць, контролює виконання рішень комісії, організовує та координує роботу комісії в цілому. Протягом І півріччя 2020 року проведено 3 засідання комісії з легалізації робочих місць, запрошено 1 роботодавця.

Робота з виявлення та легалізації "тіньових" робочих місць здійснюється шляхом проведення обстежень суб’єктів господарювання з числа фізичних і юридичних осіб за місцем здійснення їх діяльності. За 6 місяців 2020 року було проведено 106 обстежень, виявлено 2 "тіньових" робочих місця.

Для роботодавців та найманих працівників проведено 12 сеансів "гарячої лінії" та 5 семінарів, на яких розглядалися питання легалізації робочих місць.

Під час зустрічей, бесід, нарад та семінарів з роботодавцями постійно наголошується про необхідність дотримання вимог чинного законодавства в частині належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками.

Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради проводиться інформаційно-роз’яснювальна та організаційна робота з учасниками АТО Лозівської міської ОТГ щодо проходження ними професійного навчання за бюджетною програмою за напрямом соціальна та професійна адаптація. Сума коштів, виділених з Державного бюджету на проходження профнавчання даною категорією осіб у 2020 році, складає 53,2 тис.грн. Протягом 6 місяців 2020 року до управління з цього питання звернулося 3 учасників АТО, всього станом на 01.07.2020 року на обліку в управлінні для організації професійної адаптації перебувають 19 учасників АТО Лозівської міської об'єднаної територіальної громади. На сьогоднішній день 4 осіб даної цільової групи проходять профнавчання на базі Лозівської філії Харківського державного автомобільно-дорожнього коледжу, з яких 3 – за спеціальністю: "водій автотранспортних засобів категорії "С" і 1 – за спеціальністю: "водій автотранспортних засобів категорії "В," на загальну суму коштів 26225 грн. 

Comments